X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

آرسنال از 2007 تا کنون

پنج‌شنبه 5 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 10:23 ب.ظ

فصل 2007-2008 

 فصل ظهور ستارگانی که خود آرسن ونگر کشفشون کرد. 

 سرآمدشون. فابرگاس. جوان بیست ساله ای که در این فصل به اوج خودش رسید. بهترن بازیکن جوان و پدیده ی اون سال لیگ برتر.

 کلیشی مدافع ریز نقش ولی سرعتی آرسنال که در سمت چپ خط دفاع فوق العاده خوب ظاهر شد. 

 هلب .هافبک تکنیکی آرسنال که آرسن ونگر از اون در سمت چپ زمین استفاده میکرد. 

 فیلامینی ای که به خوبی در میانه ی زمین فابرگاس رو پشتیبانی میکرد. 

 و رابین فن پرسی که بعد از رفتن تیه ری آنری از آرسنال به خوبی جای خالی او رو پر کرد. هرچند مصدومیت های همیشگی اش اجازه ی درخشش بیشتر رو به او ندادن.

 و البته آلمونیا دروازه بان اسپانیایی آرسنال که بعد از اشتباهات وحشتناک لمن درون دروازه آرسنال تونست جای او روبگیرد. 

 

  تیمی که آرسن ونگر ساخته بود و فصل رو اونقدر خوب شروع کرد که از همون ابتدا یکی از جدیترین مدعی های قهرمانی بود.اما اواسط فصل افت کرد و نتونست موفقیت هاش در آغاز فصل رو آنچنان که باید ادامه بده.   

  در فصل نقل و انتقالات آرسنال در ادامه ی سیاست های به اصطلاح درآمد زایی خودش اقدام به فروش ستارگان نو ظهورش کرد. 

  فلامینی و هلب. فلامینی به میلان رفت. هرچند فصل پیش جای ثابتی در میلان نداشت اما با توجه به آخرین بازی های میلان به نظر میاد جای خودش در تیم اصلی رو پیدا کرده. 

  اما هلب که جوونی کرد و نسنجیده به بارسلونا رفت. هرچند با این انتقال سه مدال طلا نصیبش شد اما اونقد نیمکت نشین بود که حالا خودشم پشیمون شده. به نظر میاد هلب در فصل جدید هم جایی در ترکیب اصلی قهرمان اروپا نداشته باشه. 

 

 فصل2008-2009 

 

  توپچی ها با جوانان خود فصل رو خوب شروع کردند.  

  سمیر نصری فرانسوی ،که جایگزینی برای هلب به حساب میاد بازی های خوبی رو از خودش به نمایش گذاشت. بزرگترین خرید آرسنال برای فصل جدید. 

 تئو والکات 19 ساله با فرارهای سریع و تند و تیز خودش کمک بزرگی برای آرسنال یود. با درخشش برای توپچی ها راهش رو به ترکیب تیم ملی انگلستان هم باز کرد و در اولین بازی ملی خودش هت تریک کرد. 

 دنیلسون که هرچند نتونست جای خالی فلامینی رو کاملا پر کنه اما بازی های خوبی رو برای آرسنال انجام داد. 

 

  باز هم علی رغم آغاز خوب آرسنال نوار پیروزی هاش با نزدیک شدن به پایان فصل تبدیل به تساوی و شکست های متوالی شد تا جایی که در پایان فصل رده ای بهتر از چهارمی به دست نیاورد. 

   

  با اتمام این فصل آرسنال باز هم مهرهای کلیدی خودش رو فروخت. و این بار بلای جان ما هوادارای آرسنال منچستر سیتی بود. با اون روسای عرب تازه به دوران رسیده اش.آدبایور که گل های حساسی برای ارسنال زده بود و حبیب کلوتوره مدافع میانی و محکم توپچی ها. 

 

فصل 2009-2010    

  آرسنال فصل رو با جمعی از بازیکنان کلیدی و مصدومش شروع کرد. تئو والکات، سمیر نصری و روسیچکی همشه مصدوم که دیگه قیافه اش هم کم کم داره از یادمون میره. 

 

  ورمائلن مدافع جدیدی که جانشین توره  شده و به نظر میرسه که هماهنگی خوبی هم با بقیه ی بازیکنا پیدا کرده. 

   بنتنر که با رفتن آدبایور برای بازی فرصت بیشتری داره. آدم ناخود آگاه یاد ضربه ای میافته که فصل پیش ادبایور به صورت بنتنر وارد کرد و کار به خون و خونریزی،گیس و گیس کشی رسید. شاید رفتن ادبایور از آرسنال حداقل برای بنتنر اتفاق خوبی بوده باشه. البته نیکلاس بنتنر امسال هم برای رسیدن به ترکیب اصلی رقیب سرسختی داره به نام ادواردو که تازه از مصدومیت شدیدش رهایی پیدا کرده. 

   و خب بچه دبیرستانی های آرسن ونگر. آرون رمزی و جک ویلشر. نوجوانان ۸ ۱و 19 ساله ی توپچی ها که به نظر میرسه امسال فرصت بیشتری برای نشون دادن توانایی های خودشون داشته باشن. 

 آرسنال این فصل رو طوفانی آغاز کرده. برد 6-0 در اولین بازی و در ادامه پیروزی ۴-1 مقابل پورتس موث. 

 اگه آرسنال همین روند رو ادامه بده در بازی شنبه مقابل منچستر باید نتیجه یه چیزی باشه تو مایه های مثلا 5-0 یا 4-0 به نفع آرسنال یا دیگه خیلی بخوایم به منچستری ها لطف بکنیم 2-1 یا 3-1  

به نفع آرسنال.

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo